Meet-MIX s Endruem

Igor Ochepovsky

Kristina Mihalova

Jen Hovorka

Michal Žáček

19. října 2019  |  18:00 – 19:00

Video

Hosty MEET-MIXu spojuje omračující rozsah aktivit napříč uměleckými disciplínami. Jsou mladí, talentovaní a dřou. Navíc milují improvizaci a navíc jsou v ní skvělí. Meet-MIX je příležitostí poznat je blíže: jejich touhy, přístup k tvorbě i zdroje inspirace.

​

En.dru  |  patron a průvodce večera 

Hudební improvizátor a věčný hledač smyček i všech možných přesmyček, vokální virtuóz a majitel mnoha cen a póz, krabičkový a rytmický mág... tvůrce hudby k filmu Úsměvy smutných mužů. Držitel mnoha ocenění,  k nejčerstvějším patří 1. Místo na  Mistrovství světa v Loopingu 2019 - worldbeatboxchampionship.

En.dru  je rozený komunikátor, Struny teens patronuje letos popáté – pokud Vás En.dru  nedostane do rytmu, tak už nevíme... En.dru  se kromě hudby věnuje adrenalinovým sportům na úrovni, ze které vám spadne brada. Tenhle kluk umí a maká, užívá si života a my ho prostě milujeme.

​

JEN Hovorka 

MC, beat boxer, klávesista a producent pohybující se s neuvěřitelnou lehkostí mezi hip hopem, jazzem a experimentální elektronikou. Nechybí u žádného ze zajímavých projektů na naší scéně jako např. Richard Spaven Trio, CHaozz či Carpet Cabinet. Je vyhledávaným spoluhráčem, s ENDRUem jim to hudebně neskutečně šlape - jako kdyby hoši právě společně přiletěli z newyorskéko klubu.

​

Igor Ochepovsky 

Skladatel, kytarista, hudební producent, jehož jméno se stále více skloňuje nejen na tuzemské hudební scéně. Narozen na pomezí Evropy a Asie, trvale je usazen a v Praze. Debutové album „Iʼm the Wind“ krásně rozčeřilo zájem nejen jazzové komunity. Výherce soutěže Jazz Fruit, je ovšem také úspěšným autorem scénické hudby. Sám svoji hudbu charakterizuje jako fusion s několika různými vlivy: z hlediska formy a přístupu ke kompozici je tam vliv vážné hudby, jazzu, groovu a moderních zvuků. Jak už u našich hostů bývá zvykem, improvizace je nedílnou součástí jejich tvorby -  Igor je výrazně zapojen do IMPRA projektu.

​

Kristina Mihalová

Výjimečný hlas, projev i charisma. Pozornost na sebe upoutala mj. v soutěži Hlas Česko Slovenska v roce 2014, od té doby jde vlastní cestou a pečlivě si vybírá projekty na pomezí soulu a jazzu. Skládá i píše vlastní texty, spolupracuje s kytaristou Jakubem Šedivým a je nepřehlédnutelná v projektech Igora Ochepovského. O Kristině bezpochyby ještě uslyšíme.

​

Michal Žáček

Jeden z nejžádanějších saxofonistů, pravidelně spolupracuje B-side bandem V. Dyka, slovenským jazzovým bardem Peterem Lipou či Richardem Müllerem, 5 let byl stálým členem bandu Jany Kirschner. Na svém kontě má spolupráci na více než třiceti albech známých interpretů a spolupráci na scénické a filmové hudbě.